E gata! Când va semna Florinel Coman cu viitoarea echipă E gata! Când va semna Florinel Coman cu viitoarea echipă
Alexandru Deaconu, delegat la o semifinală de cupă europeană Alexandru Deaconu, delegat la o semifinală de cupă europeană
Dan Şucu a reacţionat! Ce a spus acţionarul majoritar de la Rapid despre demisia lui Daniel Niculae Dan Şucu a reacţionat! Ce a spus acţionarul majoritar de la Rapid despre demisia lui Daniel Niculae
Şoc la Rapid! Daniel Niculae şi-a dat demisia Şoc la Rapid! Daniel Niculae şi-a dat demisia
Cachin a primit un suvenir de la Nadal după ce a pierdut în faţa spaniolului la Madrid Cachin a primit un suvenir de la Nadal după ce a pierdut în faţa spaniolului la Madrid
Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbal! Marian Iancu şi-a anunţat revenirea în fotbal!

VIDEO | Hermannstadt a obţinut a doua victorie consecutivă în play-off şi s-a apropiat la 3 puncte de liderul Petrolul! Concordia Chiajna a cedat la limită

Liga II Publicat de Răzvan Cîrceag pe 31 mar 2022

FC Hermannstadt a bifat a doua victorie consecutivă în play-off-ul Ligii a 2-a, după ce s-a impus 2-1 în faţa Concordiei Chiajna. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay.ro

Sibienii n-au avut un meci uşor în faţa ilfovenilor. Au deschis scorul în minutul 17, prin Paraschiv, dar au fost egalaţi fix înainte de pauză, în 45+2. Portarul Mutiu şi-a băgat mingea în proprie poartă, după ce Llullaku a trimis fix în el dintr-un metru.

În a doua repriză, Alhassan a intrat în minutul 60 pe teren şi a marcat golul victoriei în 67.

FC Hermannstadt s-a apropiat la 3 puncte de Petrolul Ploieşti, liderul eşalonului secund, care urmează să dea piept cu CSA Steaua.

Concordia Chiajna are un egal şi o înfrângere în play-off, fiind pe 5 acum.

Hermannstadt – Concordia Chiajna 2-1

Final de meci.

Min. 90: Ocazie mare Hermannstadt! Hora nu a reuşit să-l bată pe Aldescu din doar câţiva metri. Atacantul sibienilor a trimis cu capul pe centrul porţii, iar Aldescu a plonjat spectaculos şi a respins în corner.

Min. 67: GOOOL Hermannstadt! Alhassan a prins un şutul excelent la 7 minute după ce a intrat în teren şi i-a pus din nou în avantaj pe sibieni.

Min. 56: Ocazie mare Hermannstadt! Mingea a trecut razant prin faţa porţii goale.

A început repriza secundă.

Pauză.

Min. 45: GOL Concordia! Llullaku s-a înălţat foarte bine şi a trimis balonul în portarul advers, care l-a băgat în propria poartă.

Min. 32: Ocazie importantă Concordia! Voicu a trimis bine din lovitură liberă, mingea a fost deviată şi a trecut puţin pe lângă poartă.

Min. 16: GOL Hermannstadt! Daniel Paraschiv a deschis scorul cu o lovitură de cap, expediată în urma unui corner.

Minutul 1: A început partida!

• Hermannstadt: Muţiu – Tomşa, Bejan, I. Stoica, Opruţ – Mino Sota, Biceanu – Balaure, P. Petrescu (cpt.), C. Popescu – D. Paraschiv
  • Concordia: Aldescu – Borţa, Palmeş, Marc (cpt.), Cherecheş – D. Codrea, N. Roşu – Matiş, Ad. Voicu, Llullaku – Batin

-----------------------------------------------

Sibienii sunt singurii care au bifat o victorie în prima etapă din play-off şi trag tare să revină în prima ligă. Ocupă locul 2, cu 44 de puncte, având un punct peste „U” Cluj şi 6 sub Petrolul.

Concordia a făcut 2-2 cu CSA Steaua etapa trecută şi se află pe locul 5 în clasament. „Militarii” se află deasupra, la un punct distanţă.