Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

VIDEO | Hora bucuriei la Rapid, după 'remontada' de la Timişoara! Cinci victorii consecutive pentru 'alb-vişinii'

Liga II Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Rapid Bucureşti are victorii pe linie în play-off-ul Ligii 2, după 2-1 la Timişoara cu ASU Poli, în direct pe Look Sport+. Giuleştenii au fost conduşi până în minutul 87, dar au revenit incredibil. La finalul partidei, jucătorii şi antrenorul Mihai Iosif au făcut hora bucuriei pe terenul arenei 'Dan Păltinişanu'.

Rapid a urcat pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu FC U Craiova. Rapid este singura echipă din play-off care a câştigat toate meciurile.

La Timişoara, ASU Poli a deschis scorul în minutul 30, prin Alin Ignea.

În minutul 86, Rapid a primit un penalty. Adrian Bălan a transformat lovitura de la 11 metri.

Rapid a dat lovitura pe contraatac, în minutul 90+2, iar Antonio Sefer a înscris, după ce scăpat singur cu portarul.

După încheierea partidei, rapidiştii au sărbătorit pe teren această victorie in extremis, care îi apropie de obiectivul promovării în Liga 1.

ASU Poli: Hindrich – D. Radu, Coadă, Bocşan (Mera 80′), Scutaru (cpt.), Sg. Popovici – Codrea, Cioinac, Ignea (Casado 71′) – Axente (P. Ivanovici 60′), Plazonja (Radunovic 80′)

Antrenor: Dan Alexa

Rapid: H. Moldovan – I. Voicu (cpt.), Nastos, Dandea, Goge (Oct. Ursu 62′) – R. Costin (R. Lazăr 46′), Bg. Barbu – Sefer, Pănoiu (Florică 62′), Hlistei (Al. Ioniţă 71′) – Ad. Bălan

Antrenor: Mihai Iosif