VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

VIDEO | Ilie Poenaru contestă arbitrajul, după ce Academica Clinceni a avut un penalty clar! "Etapă de etapă, greşeli grave"

Academica Clinceni Publicat de Andrei Ionascu pe 5 mar 2021

FC Viitorul şi Academica Clinceni au remizat, scor 1-1, la Ovidiu, în etapa a 26-a din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. O nouă partidă cu probleme de arbitraj: a fost un penalty neacordat pentru fiecare dintre echipe. Antrenorul echipei din Clinceni, Ilie Poenaru, a contestat arbitrajul lui Marian Barbu.

Andronic a deschis scorul pentru Clinceni în minutul 41. Tsoumou a egalat în minutul 90+1 pentru Viitorul.

În minutul 50, Viitorul trebuia să primească un penalty, după un duel în careu între Jo Santos şi Pârvulescu. Pe reluare se poate observa că fundaşul de la Clinceni a căzut peste atacantul Viitorului.

În minutul 82, Academica Clinceni a avut un penalty. Portarul Cojocaru a ieşit greşit pentru a respinge o minge şi l-a lovit pe Chunchukov.

"Am primit golul nemeritat şi nu pot să nu spun că am avut penalty clar. Tot încercăm să îi protejăm! Nu-mi place să vorbesc de arbitraj, dar era foarte bine poziţionat şi a fost penalty clar. Dă-ne ce-i al nostru! Eu zic că făceam 2-0 şi jocul era închis. Sunt oameni, sunt supuşi greşelii, dar se întâmplă la fiecare etapă şi parcă numai la noi. Etapă de etapă, greşeli grave! Încercăm să-i sprijinim, să nu punem presiune pe ei. Să se concentreze mai mult!", a spus Ilie Poenaru.