VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră

VIDEO | Încheiere de sezon demnă de o campioană. Wolfsburg - Bayern 0-4. Bavarezii au marcat 101 de goluri în actuala stagiune

Bayern Munchen Publicat de Daian Cutu pe 27 iun 2020

Bayern Munchen a terminat campionatul cu o victorie în deplasare, scor 4-0, la Wolfsburg, care a pierdut locul de Europa League, în ultima etapă. Partida a fost tranţată încă din prima repriză. Primul gol a venit foarte repede, în minutul 4, când Coman a punctat după o pasă lungă a lui Muller.

Până la pauză scorul s-a majorat, prin reuşita tânărului Mickael Cuisanse.

Lewandwoski a ieşit la rampă în actul secund şi a punctat din penalty pentru a 34-a reuşită stagională. Starul polonez fiind lider detaşat în ierarhia golgheterilor. Reuşita a însemnat golul cu numărul 100 marcat de bavarezi în actualul sezon. Scorul final a fost stabilit de Muller, în minutul 79

Pe final bavarezii au fost aproape de a mări diferenţa de pe tabela de marcaj, dar ocaziile lui Perisic şi Lewandwoski nu au mai produs nimic.

Bayern Munchen termină campionatul cu 82 de puncte, al optulea titlu consecutiv fiind adjudecat de câteva etape. Ocupanta locului secund, Borussia Dortmund este mult în spate, la 13 lungimi.

Wolfsburg: Casteels – Roussillon (85 Horn), Brooks (75 Knoche), Pongracic, Mbabu – Brekalo (61 Joao Victor), Guilavogui, Arnold, Steffen (61 Marmoush) – Weghorst, Ginczek (75 Gerhardt).

Bayern: Neuer – Odriozola (62 Pavard), Boateng, Alaba (80 Hernandez), Davies – Cuisance, Goretzka (80 Kimmich) – Gnabry (62 Coutinho)- Muller, Coman (62 Perisic)– Lewandowski.

Rezultatele etapei:

• Augsburg - RB Leizpig  0-1 (Werner 28)
  • Werder Bremen - Koln 6-1 (Osako 22 şi 58, Rashika 27, Fullkrug 30, Klaassen 55, Sargent 68 / Drexler 62)
  • Dortmund - Hoffenheim 0-4 (Kramaric 8, 30, 48 şi 50)
  • Eintracht Frankfurt - Paderborn 3-1 (Rode 9, Silva 33, Dost 52 / Dragher 55)
  • Freiburg - Schalke 4-0 (Waldschmidt 20 şi 57, Schmid 32, Holer 46)
  • Bayern Leverkusen - Mainz 1-0 (Volland 2)
  • Borussia Monchengladbach - Hertha Berlin 1-0 (Hofmann 7)
  • Union Berlin - Dusseldorf 1-0 (Ujah 27)