VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Malmo - Chelsea 0-1. Suedezii au rezistat eroic în faţa deţinătoarei Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 2 nov 2021

Deţinătoarea Ligii Campionilor, Chelsea s-a impus cu scorul de 1-0, în runda IV din grupele Champions League, pe terenul celor de la Malmo. Londonezii s-au impus în manşa tur cu un neverosimil 4-0. Confruntarea s-a văzut în direct pe Look Sport+ şi pe Prima Play.

Campioana Suediei a rezistat eroic în prima repriză, iar scorul la pauză a fost 0-0. Starurile lui Thomas Tuchel s-au descătuşat în minutul 56, când Ziyech s-a plasat excepţional la a doua bară şi a finalizat o centare venită din flancul drept, de la Hudson-Odoi.

Partida a contat pentru grupa H, în urma acestui rezultat, Chelsea ocupă locul al doilea, cu 9 puncte, la egalitate cu Juventus, care urmează să joace de la ora 22:00, contra celor de la Zenit Sankt-Petersburg.

• Malmo: Dahlin - Ahmedhodzic, Nielsen, Brorsson, Rieks - Berget, Innocent, Rakip, Pena - Nanasi, Colak
  • Chelsea: Mendy - Christensen, T. Silva, Rudiger - Azpilicueta, Loftus-Cheek, Jorginho, Alonso - Hudson-Odoi, Havertz, Ziyech