VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Rangers - Hibernian 2-1. Ianis Hagi a jucat din minutul 72

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Glasgow Rangers a câştigat meciul de pe teren propriu cu Hibernian, scor 2-1, în etapa a 34-a din campionatul Scoţiei, play-off. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 72. Rangers este deja campioana Scoţiei.

Aribo a deschis scorul în minutul 20, cu un şut din voleu, din careu.

În minutul 62, Ryan Kent a reuşit un gol de excepţie, după o acţiune individuală şi un şut în forţă de la marginea careului.

În minutul 78, Nisbet a marcat pentru Hibernian.

Ianis Hagi s-a remarcat doar în minutul 82, din lovitură liberă. Şutul mijlocaşului român a fost parat de către Marciano.

Rangers rămâne liderul neînvins al campionatului Scoţiei, în timp ce Hibernian ocupă locul 3 în clasamentul play-off-ului.