VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”

VIDEO | REPRIZĂ DE COŞMAR PENTRU GIULEŞTENI LA CONSTANŢA! MARINARII AU MARCAT DE TREI ORI ÎN POARTA RAPIDULUI ŞI AU OBŢINUT 3 PUNCTE MARI

Video Publicat pe 30 nov 2019

Farul Constanţa s-a impus cu 3-1 în faţa Rapidului, într-un meci din etapa a 20-a a ligii secunde. Soarta partidei, care a fost transmisă în direct de Look Plus, a fost stabilită încă din primele 45 de minute. Atunci, Farul a marcat de trei ori, prin Cruceru (minutul 5), Antoche (20) şi Lică (40), în timp ce giuleştenii au făcut-o o singură dată, în minutul 18, când Drăghiceanu a egalat scorul la 1.

Înfrângerea de la Constanţa o costă scump pe Rapid. În primul rând, echipa de sub Podul Grant ratează o nouă şansă de a urca pe locul secund, fie şi provizoriu - loc promovabil direct în Liga 1 - şi de a se apropia de liderul UTA. Apoi, Farul a făcut 28 de puncte, a urcat pe locul 8 şi se poate înscrie din nou în lupta pentru promovare, ţinând cont că diferenţa dintre echipa de pe litoral şi Rapid este de numai 4 puncte. În schimb, Rapid rămâne deocamdată pe locul 3 cu 32 de puncte, însă până la finele acestei runde îşi poate pierde poziţia.