VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră

VIDEO | Viitorul câştigă în premieră un meci în play-out. Rivaldinho, decisiv din nou pentru echipa lui Gică Hagi

Fotbal Internațional Publicat pe 7 mar 2020

Viitorul a obţinut primul succes din istoria clubului în play-out. Dobrogenii s-au impus, azi, în deplasare, 3-2 cu Academica Clinceni, într-un meci din etapa a doua din play-out.

Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul din minutul 20, dar gazdele au restabilit egalitatea, prin Cebotaru, cu un minut înainte de finalul primei reprize. Şi tot Academica Clinceni a marcat în minutul 55, când acelaşi Cebotaru a executat excelent un corner, iar Sut a reluat din apropiere cu capul, imparabil. Viitorul şi-a revenit însă la timp. Iancu a readus echilibrul pe tabelă, în minutul 73, când a transformat un penalty, iar Rivaldinho a lovit decisiv, exact 5 minute mai târziu.

Dobrogenii se impun la final cu 3-2, rezultat care le permite să-şi consolideze primul loc deţinut în play-out. Viitorul are acum 24 de puncte şi este la 6 lungimi în faţa echipei de pe locul secund, Sepsi. Academica Clinceni are în schimb 14 puncte şi se află pe locul 11.