VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Decizia luată de U. Craiova în cazul lui Andrei Ivan, după accidentarea din meciul cu FCSB. Atacantul va merge în Serbia

CS Universitatea Craiova Publicat pe 27 iul 2021

Andrei Ivan nu va putea ajuta Universitatea Craiova în perioada următoare, întrucât acesta s-a accidentat în confruntarea cu FCSB. Conducerea oltenilor a luat decizia să îl trimită în Serbia, pentru a urma un tratament.

Se pare că Andrei Ivan va ajunge pe mâna vraciului Marijana Kovacevic, potrivit ProSport, pentru a reveni cât mai repede pe teren. Laurenţiu Reghecampf va debuta pe banca Universităţii Craiova joi, de la ora 21:30, pe Look Sport +, contra albanezilor de la Laci, într-un meci în care nu-i va avea la dispoziţie pe trei dintre titularii din partida cu FCSB (1-4).

Ieşit accidentat încă din minutul 15, după ce a încercat în zadar să ţină o minge în teren, Andrei Ivan a suferit o ruptură musculară şi va sta departe de gazon timp de două săptămâni. Un alt jucător ofensiv, tânărul George Cîmpanu, s-a lovit la umăr şi a părăsit meciul de pe Arena Naţională în minutul 27, fiind înlocuit cu Ştefan Baiaram, şi nici el nu va fi recuperat până la partida de la mijlocul săptămânii.

În plus, fundaşul dreapta francez Antoine Conte a acuzat probleme fizice şi a cedat după doar 56 de minute, urmând ca Ştefan Vlădoiu să joace titular în partida contra albanezilor. Apărătorul va fi trimis şi el în Serbia, la vraciul Marijana Kovacevic.