România, eliminată de la Jocurile Olimpice după 0-0 cu Noua Zeelandă şi un nou meci slab! România, eliminată de la Jocurile Olimpice după 0-0 cu Noua Zeelandă şi un nou meci slab!
EXCLUSIV | Încă o echipă din România ia exemplul lui Dinamo: "Intră în insolvenţă pe 4 august!" EXCLUSIV | Încă o echipă din România ia exemplul lui Dinamo: "Intră în insolvenţă pe 4 august!"
JO 2020, Box | Claudia Nechita s-a oprit în sferturile de finală JO 2020, Box | Claudia Nechita s-a oprit în sferturile de finală
JO 2020, Atletism | Alex Wilson a fost suspendat pentru dopaj şi nu poate participa la Tokyo JO 2020, Atletism | Alex Wilson a fost suspendat pentru dopaj şi nu poate participa la Tokyo
Florin Prunea contestă un transfer făcut de Becali: "O deziluzie! Nu are ce căuta la o echipă de top din România" Florin Prunea contestă un transfer făcut de Becali: "O deziluzie! Nu are ce căuta la o echipă de top din România"
Salariul cu care Becali l-a convins pe Vinicius şi ce bonusuri are în contract veteranul brazilian Salariul cu care Becali l-a convins pe Vinicius şi ce bonusuri are în contract veteranul brazilian

Elena Ruse, calificare fără emoţii în ”optimi” la Palermo

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 20 iul 2021

Elena-Gabriela Ruse, locul 137 WTA, venită din calificări, a acces, marţi, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Palermo.

Ea a învins-o, în prima manşă de pe tabloul principal, cu scorul de 6-3, 6-1, pe Mandy Minella din Luxemburg, locul 227 WTA, după un meci care a durat o oră şi 19 minute.

În optimi, românca, aflată într-o serie de zece meciuri consecutive fără înfrângere, va evolua cu jucătoarea elveţiană Jil Teichmann, locul 55 WTA şi cap de serie numărul 3.

Calificarea în manşa a doua este recompensată cu un premiu de 3.225 de euro şi cu 48 de puncte WTA.