VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

EXCLUSIV | Eugen Neagoe, demis de la Astra Giurgiu. Dani Coman: "Avem trei variante de antrenor, alegem unul în această seară"

Astra Giurgiu Publicat de Andrei Ionascu pe 8 mai 2021

Astra Giurgiu a suferit a treia înfrângere la rând în play-out-ul Ligii 1, 1-2 cu Gaz Metan Mediaş, în etapa a 7-a, în direct pe Look Sport. Antrenorul Astrei, Eugen Neagoe, va fi demis, a anunţat preşedintele Astrei, Dani Coman, la emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+.

Astra Giurgiu are cinci meciuri la rând fără victorie şi poate să coboare pe un loc de baraj, în funcţie de celelalte rezultate din această etapă.

La Mediaş, Astra a rămas în inferioritate numerică în minutul 41, după eliminarea lui Ljuban Crepulja.

Ovidiu Horşia a deschis scorul pentru Gaz Metan în minutul 60, dar Astra a egalat în mod surprinzător în minutul 89, prin rezerva Mattia Montini. Vlad Morar a fost eroul medieşenilor şi a înscris în minutul 90+1.

"Suntem într-o criză de rezultate, de joc. Nu mai avem ocazii de gol, dar sunt aceiaşi jucători care s-au bătut pentru intrarea în play-off. Am încredere că vom scoate maximum din cele două meciuri de campionat şi meciul de marţi din Cupă şi vom ieşi din această criză.

Urmează să ne despărţim de Eugen, deşi n-am ce să-i reproşez prea multe. Nu numai Eugen Neagoe este vinovat pentru situaţia în care suntem, e un cumul de factori care determină evoluţia jucătorilor. Cu toţii suntem vinovaţi, de la domnul Niculae până la ultimul om de la stadion.

Se ia în discuţie înlocuirea lui Eugen, nu s-a luat o decizie finală, pentru că eu sunt pe drum. Ajung la Bucureşti şi vom stabili ce vom face. Sunt trei antrenori despre care am vorbit, vom alege unul în această seară", a spus Dani Coman, la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.