VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Ilie Poenaru e cu gândul doar la meciul cu FCSB. ”Trebuie să ieşim la joc şi trebuie să avem tupeu"

Academica Clinceni Publicat de Daian Cutu pe 5 oct 2020

UTA Arad şi Academica Clinceni au terminat la egalitate, scor 0-0, în ultimul meci al etapei VI din Casa Liga 1. Partida a fost saracă în spectacol, prima repriză s-a terminat fără faze de gol, iar actul secund a adus mai mult spectacol ofensiv, dar fără ca vreuna din echipe să modifice tabela de pe ”Francisc Neuman”.

Ilie Poenaru s-a declarat mulţumit de rezultat, dar a cerut mai mult timp pentru a închega lotul. Pauza prilejuită de meciurile naţionalei îi va da răgaz să pregătească meciul cu FCSB.

"Să sperăm că în perioada asta reuşim să omogenizăm lotul. Nu ne putem pune la punct, dar sunt jucători veniţi acum o săptămână. Mă bucur că am avut atitudine, ne-am dorit. În a doua repriză am dominat, chiar dacă în prima am stat în defensivă. Finalizarea ne-a lipsit, din păcate. Va mai veni un atacant şi să sperăm că va fi bine.

Am jucat cu două vârfuri, am cerut să facem superioritate. Ne-am dus mai mult pe verticalizare, pe zonă centrală. Tănase ia jocul pe cont propriu şi poate da pase decisive. Vreau să merg să joc cu FCSB, nu vreau să alergăm după ei. Trebuie să ieşim la joc şi trebuie să avem tupeu", a declarat Ilie Poenaru.