EXCLUSIV ǀ Analiza făcută lui Ionuţ Chirilă, după umilinţa cu U. Craiova. Florescu: ”Rămânerea lui la Clinceni depinde de ce se doreşte acolo” EXCLUSIV ǀ Analiza făcută lui Ionuţ Chirilă, după umilinţa cu U. Craiova. Florescu: ”Rămânerea lui la Clinceni depinde de ce se doreşte acolo”
VIDEO ǀ Brindisi - ”U” BT Cluj-Napoca 71-76. Ardelenii revin fabulos în ultimul sfert şi bifează a doua victorie în Basketball Champions League VIDEO ǀ Brindisi - ”U” BT Cluj-Napoca 71-76. Ardelenii revin fabulos în ultimul sfert şi bifează a doua victorie în Basketball Champions League
Jaqueline Cristian, în ”optimi” la turneul de la Tenerife, după ce a trecut de a doua favorită. Cine va fi adversara ei Jaqueline Cristian, în ”optimi” la turneul de la Tenerife, după ce a trecut de a doua favorită. Cine va fi adversara ei
Câştigă cu El Clasico! Look Sport şi PrimaPlay.ro te premiază înainte de Barcelona - Real Madrid. Meciul e LIVE pe Look Sport+, duminică, de la 17:15 Câştigă cu El Clasico! Look Sport şi PrimaPlay.ro te premiază înainte de Barcelona - Real Madrid. Meciul e LIVE pe Look Sport+, duminică, de la 17:15
Cel mai bun meci făcut de Craiova în era Reghecampf. ”Le-am spus că au valoare, au calitate” Cel mai bun meci făcut de Craiova în era Reghecampf. ”Le-am spus că au valoare, au calitate”
Ionuţ Chirilă nu îşi explică jocul echipei sale. ”Noi trebuie să batem alte echipe de nivelul nostru” Ionuţ Chirilă nu îşi explică jocul echipei sale. ”Noi trebuie să batem alte echipe de nivelul nostru”

Victorie cu sacrificii. Marin Dună, după ce Gaz Metan a făcut surpriza şi a învins Rapid: ”E victoria jucătorilor, am încredere în ei”

Gaz Metan Mediaș Publicat pe 17 sep 2021

Marin Dună a comentat, la finalul jocului dintre Rapid şi Gaz Metan Mediaş, prestaţia echipei sale, care a făcut surpriza şi a luat toate punctele pe Arena Naţională, trecând de formaţia din Giuleşti cu scorul de 2-1. Dună a catalogat succesul drept unul foarte important, mai ales că e primul meci de la venirea lui Ilie Poenaru.

Dună crede că, alături de Poenaru, poate face din Gaz Metan o echipă care poate spera la mai mult, să se salveze de la retrogradare şi poate mai mult, să termine campionatul la jumătatea clasamentului.

E o victorie mare, o victorie a băieţilor, pentru că noi doar le-am crescut moralul. Am luptat, pentru că în a doua repriză, cei de la Rapid ne-au cam înghesuit. Sunt trei puncte mari pentru noi. Au fost şapte minute de prelungire, dar am rezistat, am făcut şi câteva modificări, iar totul e bine când se termină cu bine.

Spuneam la începutul jocului, că şocul schimbării antrenoului poate fi benefic. Am vorbit cu jucătorii, au înţeles ce le-am spus şi am luat toate punctele. Eu zic că putem face ceva bun pe viitor, putem arăta altfel. Vom juca acasă, trebuie să avem o posesie mai bună, dar putem să facem asta.

(N.r. – Despre tensiunile de la finalul meciului) Eu înţeleg suporterii Rapidului, dar ăsta e fotbalul, mă bucur că jucătorii noştri nu au ripostat”, a declarat Dună la finalul jocului de pe Arena Naţională.

Rapid a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Gaz Metan Mediaş, în etapa a 9-a din Casa Liga 1. Pentru Rapid a marcat Albu 10', iar pentru Gaz Metan au înscris Yuri 7' şi Morar 79'.

Rapid:: Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja, Albu, Ilie (Sefer 56')- Carnat (Hiistei 77'), Marzouk (Bălan 56'), Stahl (Alaimi 57'). Antrenor: Mihai Iosif

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yuri, Trif (Velisar 75') -  Alceus, Francisco Júnior (Filip 82') - Horşia (Iancu 66'), Deaconu, Grădinaru (Chamed 75')- Irobiso (Morar 65'). Antrenor: Ilie Poenaru