VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO |CFR, VICTORIE CU EMOŢII ÎN FRANŢA. RENNES A RATAT UN PENALTY ŞI A JUCAT MARE PARTE DIN MECI CU DOI OAMENI MAI PUŢIN

Video Publicat pe 24 oct 2019

CFR Cluj a dat lovitura în Franţa! În direct pe LOOK PLUS, campionii României au învins-o pe Rennes, în grupele Europa League, cu 1-0. Echipa lui Dan Petrescu a avut o şansă imensă încă din minutul 5, când gazdele au rămas în 10. Atunci, Lacina Traore a scăpat spre poartă, iar goalkeeper-ul Mendy l-a faultat la limita careului şi a văzut cartonaşul roşu. În poartă a intrat Bonet, un puşti de 16 ani, care a gafat la lovitura liberă executată altfel excelent de Deac, iar CFR Cluj conducea cu 1-0 din minutul 9.

Şi ca şi cum n-ar fi fost suficient, Rennes a ratat şi un penalty, dictat în minutul 26, când Boli l-a faultat pe Hounou. Numai că Niang a executat extrem de slab lovitura de pedeapsă şi a trimis mingea pe lângă poartă. Până la finele primei reprize, Omrani, Deac şi Djokovic au ratat câteva ocazii mari, iar CFR a intrat la cabine cu avantaj minim, 1-0.

Imediat după reluare, francezii au mai încasat o lovitură grea. Tot portarul Bonet a greşit pasându-i direct lui Omrani, iar atacantul CFR-ului a fost oprit prin fault, în disperare de cauză, de Camavinga, iar acesta a văzut cartonaşul roşu. Surprinzător, deşi cu doi oameni în minus, gazdele au echilibrat meciul şi au irosit o ocazie enormă prin Hounou, care a şutat foarte puţin pe lângă poarta unui Arlauskis ca şi învins (minutul 64). În continuare, tot gazdele au fost mai periculoase, iar totul a culminat cu eliminarea lui Susic, în minutul 82.

Finalul a fost dramatic, cu francezii aruncându-se în atac, dar CFR a rezistat şi a reuşit să obţină a doua victorie în grupa E din grupele Europa League şi este acum pe locul 2, cu 6 puncte, la o lungime în spatele celor de la Celtic. Asta după ce scoţienii s-au impus în această seară, pe teren propriu, 2-1 cu Lazio. Învinşi, italienii cad pe treia poziţie, cu 3 puncte, în timp ce Rennes este ultima, cu un singur punct.