VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CFR ZDROBEŞTE SIBIUL ŞI REVINE PE PRIMUL LOC. CUM S-AU MARCAT GOLURILE

Video Publicat pe 10 aug 2019

CFR Cluj a învins Hermannstadt la scor de neprezentare, într-un meci disputat în această seară pe stadionul „Doctor Constantin Rădulescu”. Întâlnirea a contat pentru etapa a 5-a a Ligii 1 şi a fost transmisă în direct de postul de televiziune LOOK PLUS.

Pentru CFR, minutul 13 a fost cu noroc. Atent, Păun a reuşit o intercepţie la circa 35 de metri de poarta oaspeţilor, a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut de la 16 metri. Hermannstadt a încercat să iasă mai mult la joc, a avut şi momente mai bune, însă a căzut pe final când clujenii au marcat alte două goluri, prin Costache, în minutul 84, şi Omrani, în minutul 89 din penalty.

Victoria din această seară o readuce pe CFR Cluj pe primul loc în clasamentul provizoriu. Echipa lui Dan Petrescu are acum 13 puncte, în timp ce sibienii sunt pe poziţia a 11-a, cu doar 3 puncte.