VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chindia Târgovişte se califică dramatic în optimile Cupei României. Portarul Dinu Moldovan a fost eroul târgoviştenilor

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 27 nov 2020

Chindia - Hermannstadt 1-1, 4-2 la penalty-uri (Cherchez 43 / Jo Santos 41)

• Chindia: Moldovan - Căpuşă, Iacob, Fomba, Martac - Dulca, Dumitraşcu - Yameogo, Cherchez, Costea - Berisha
  • Hermannstadt: Figueiredo - Belu, Viera, Stoica, Bastos - Romario Pires, Addae - Vodă, Buzan, Jo Santos - Fortes

GOL Chindia! Neicuţescu înscrie golul calificării în optimile de finală pentru târgovişteni. Scor final Chindia - Hermannstadt 1-1 (4-2, la penaltiuri).

GOL Hermannstadt! Fortes îi ţine în meci pe sibienii graţie reuşitei sale. Este 3-2.

GOL Chindia! Iacob trimite în vinclu şi face 3-1 pentru Chindia Târgovişte.

GOL Hermannstadt! Vodă îl învinge pe Dinu Moldovan cu o scăriţă de efect. Este 2-1.

GOL Chindia! Neguţ îl trimite pe Cristiano în direcţia opusă şi face 2-0 pentru târgovişteni.

Ratare Hermannstadt! Moldovan apără al doilea penalti consecutiv.

GOL Chindia! Popa îl învinge pe Cristiano cu o execuţie perfectă. Chindia conduce cu 1-0 la penaltiuri.

Ratare Hermannstadt! Moldovan reuşeşte să îi apere şutul lui Buzan (21 de ani).

Min. 120: Arbitrul fluieră finalul partidei. Câştigătoarea va fi decisă la penaltiuri.

Min. 105: Arbitrul pune capăt primei reprize de prelungiri. Scorul este în continuare 1-1.

Min. 90 + 2: Arbitrul fluieră finalul celor 90 de minute ale meciului. Echipa calificată în optimile Cupei României va fi decisă după cel puţin 30 de minute de prelungiri.

Min. 90: Se restabileşte egalitatea numerică! Romario Pires (Hermannstadt) este şi el eliminat după al doilea galben. Cel mai probabil meciul va intra în prelungiri.

Min. 80: Fomba (Chindia Târgovişte) vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat spre disperarea lui Emil Săndoi. Chindia domina consisent partida.

Min. 43: GOOOOOL Chindia Târgovişte! Este spectacol total în meciul din 16-imile Cupei României. În doar două minute, Cherchez aduce egalarea pentru târgovişteni cu o execuţie de fineţe în stilul lui Allessandro Del Piero.

Min. 41 GOOOOOL Hermannstadt! Jo Santos deschide scorul pentru sibieni, transformând o lovitură liberă executată perfect.

Posturile de televiziune Look Sport transmit în direct 11 meciuri din „16-imile” Cupei României. Partidele din această fază a competiţiei au loc pe durata a patru zile, vineri, sâmbătă, duminică şi luni. Capul de afiş al acestei faze este meciul  Dinamo – Viitorul, programat sâmbătă, de la ora 20.45 şi transmis în direct de Look Sport+.

Ambele echipe au un start de sezon modest, la formaţia din capitală situaţia este de-a dreptul catastrofală. ”Câinii” au restanţe financiare şi de patru luni, iar noii investitori spanioli încă nu virează de bani, de asemenea suporterii nu pot ajuta echipa, fiind blocaţi de conducere.

Există probleme inclusiv cu costurile curente şi organizarea meciurilor din competiţiile interne, însă clubul ar putea primi în curând un nou balon de oxigen din partea fanilor, sub forma unui împrumut consistent. Situaţia tensionată i-a pus capac lui Cosmin Contra, care are zilele numărate la echipă.