VIDEO | Seară cu goluri multe în Liga Campionilor! Real, Ajax, Man. City şi Sporting au învins la scor, Liverpool s-a impus în derby-ul serii, cu Atletico Madrid. PSG a câştigat, dar n-a impresionat VIDEO | Seară cu goluri multe în Liga Campionilor! Real, Ajax, Man. City şi Sporting au învins la scor, Liverpool s-a impus în derby-ul serii, cu Atletico Madrid. PSG a câştigat, dar n-a impresionat
Centru de testare pentru participanţii la cel mai mare maraton găzduit de România în acest an Centru de testare pentru participanţii la cel mai mare maraton găzduit de România în acest an
Edi Iordănescu, lăudat de un jucător al rivalei CSA. ”Este un om care tot timpul îşi doreşte să câştige” Edi Iordănescu, lăudat de un jucător al rivalei CSA. ”Este un om care tot timpul îşi doreşte să câştige”
Simona Halep şi-a aflat adversara din turul II al turneului WTA 500 de la Moscova Simona Halep şi-a aflat adversara din turul II al turneului WTA 500 de la Moscova
VIDEO | Moment pentru posteritate! Messi şi Ronaldinho s-au îmbrăţişat, înainte de PSG - Leipzig VIDEO | Moment pentru posteritate! Messi şi Ronaldinho s-au îmbrăţişat, înainte de PSG - Leipzig
Mircea Lucescu a prefaţat duelul cu FC Barcelona. ”Este nevoie de timp şi răbdare pentru a construi o nouă echipă” Mircea Lucescu a prefaţat duelul cu FC Barcelona. ”Este nevoie de timp şi răbdare pentru a construi o nouă echipă”

VIDEO | Germania - Armenia 6-0. 'Die Mannschaft' a urcat pe primul loc în grupa României. Karim Adeyemi a înscris la debut

Fotbal Publicat de Andrei Ionascu pe 6 sep 2021

Germania a câştigat meciul de pe teren propriu cu Armenia, scor 6-0, în direct pe Look Sport 2, în grupa J din preliminariile Cupei Mondiale din 2022. Germania a urcat pe primul loc în clasament, după cinci runde.

La Stuttgart, în faţa a peste 18.000 de spectatori, Germania a condus cu 4-0 la pauză, după reuşitele lui Serge Gnabry (6', 15'), Marco Reus (35') şi Timo Werner (45').

În repriza a doua, Jonas Hofmann şi Karim Adeyemi au înscris în premieră pentru echipa naţională, în minutele 52 şi 90+1.

Selecţionerul Hansi Flick a câştigat primele sale meciuri la conducerea Germaniei, cu golaveraj 8-0. Este cel mai bun debut dintre toţi selecţionerii Germaniei, după două runde.

Germania are 12 puncte în grupa J şi a depăşit Armenia, care are 10 puncte. România ocupă locul trei, cu 9 puncte.

Sursa foto: Twitter Germany