Veste cumplită primită de Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală: „Pedeapsa este îndreptată spre maximum!” Veste cumplită primită de Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală: „Pedeapsa este îndreptată spre maximum!”
O nouă mutare senzaţională a Barcelonei, după ce l-a convins pe Xavi să rămână. Catalanii i-au pus suma pe masă jucătorului O nouă mutare senzaţională a Barcelonei, după ce l-a convins pe Xavi să rămână. Catalanii i-au pus suma pe masă jucătorului
Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara

VIDEO | HAALAND FACE DIN NOU SPECTACOL, IAR DORTMUND CÂŞTIGĂ CATEGORIC CU KOLN. PUŞTIUL-MINUNE AL NORVEGIEI A REUŞIT „DUBLA” ÎN 10 MINUTE

Bundesliga Publicat pe 25 ian 2020

Dortmund s-a impus la scor, 5-1 cu FC Koln, într-un meci din etapa a 19-a din Bundesliga transmis în direct de Look Plus. Gazdele au început cu Haaland pe bancă, iar Guerreiro a lovit încă din primul minut, după care Reus a majorat diferenţa, din minutul 29.

La scurt timp după pauză, puştiul minune al Angliei, Jadon Sancho a făcut 3-0, în minutul 48, după care oaspeţii au redus din handicap prin Uth, în minutul 65. Imediat după reuşita lui Koln, Lucien Favre a mutat şi l-a introdus pe Haaland pe teren în locul lui Thorgan Hazard. Iar norvegianul şi-a intrat imediat în rol şi a făcut spectacol. A marcat mai întâi în minutul 77, după care a închis tabela exact 10 minute mai târziu.

Dortmund face acum 36 de puncte şi vine pe locul 3, egalând-o pe Bayern în clasament. Bavarezii au însă un golaveraj superior şi un meci mai puţin disputat. Lider este în continuare Leipzig, care are 40 de puncte, De cealaltă parte, Koln are doar 20 de puncte şi este în acest moment a 13-a în Bundesliga.