VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

VIDEO | Hermannstadt, fără victorie în Liga 1 din 13 decembrie 2020! Ciobotariu: "E frustrant, dar suntem oameni şi greşim"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 7 feb 2021

UTA Arad şi FC Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în etapa a 22-a din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. Echipa din Sibiu are 10 meciuri consecutive fără victorie, dar antrenorul Liviu Ciobotariu se menţine optimist.

UTA a deschis scorul în minutul 62, prin Albu, dar oaspeţii au egalat rapid, prin Mayoral, în minutul 66.

Hermannstadt ocupă locul 14 în clasamentul Ligii 1, fiind singura echipă care are doar 3 victorii în acest sezon.

"Dacă m-aş gândi la a doua repriză, sunt două puncte pierdute. Au fost două reprize total diferite. O repriză foarte slabă a noastră, prima. După care, am jucat mai bine, am şi marcat. E greu, e frustrant. Nu reuşim să câştigăm de 10 etape. Aşteptăm toţi să vină acest moment. Vreau să-i felicit pe jucători pentru repriza a doua. Au încercat, au pus presiune, dar din păcate nu am reuşit să marcăm al treilea gol, că al doilea l-am dat şi a fost anulat.

De pe bancă nu s-a văzut foarte bine (n.a. - golul anulat al lui Mayoral), dar mă gândeam că n-a avut cum să-l lovească. Suntem oameni, toţi greşim. E frustrant, e deranjant pentru noi, că nu am reuşit să câştigăm, dar suntem oameni şi greşim.

Pentru noi, orice joc e o finală, indiferent că jucăm cu FCSB, UTA Arad sau Clinceni. Noi trebuie să acumulăm puncte, indiferent cu cine jucăm. Nu vrem să ne distanţăm de celelalte echipe. Trebuie să fim cât mai aproape de pluton. O să vină play-out-ul şi nu ne dorim să fie diferenţă mare de puncte", a spus Liviu Ciobotariu, la finalul partidei.