VIDEO | INSIGNE, „BICIUL NAPOLETAN”! NAPOLI ÎNVINGE PERUGIA CU DOUĂ PENALTY-URI ȘI SE CALIFICĂ ÎN SFERTURILE CUPEI ITALIEI - LOOKSPORT
Noutăți Serie A Video

Napoli s-a impus fără prea mari emoții pe teren propriu în fața Perugiei, scor 2-0, într-un meci din optimile Cupei Italiei transmis în direct de Look Plus. La formația de Serie B a evoluat în ultimele 35 de minute și românul Vlad Dragomir.

Ambele goluri ale napoletanilor au fost marcate de Lorenzo Insigne, care a transformat două lovituri de la 11 metri, în minutele 26 și 38.

Și Perugia, echipă care ocupă locul 8 în Serie B, a avut șansa ei uriașă de a reveni în joc. Însă dacă Insigne a fost foarte sigur pe el în execuții, Pietro Iemmello, tot din penalty, i-a prilejuit portarului Ospina o paradă spectaculoasă. S-a terminat 2-0 și Napoli merge, așa cum era de așteptat, în sferturile Cupei Italiei.