Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie

VIDEO | Marius Şumudică, discurs surprinzător. "Am întâlnit o echipă puternică, mult mai puternică decât noi”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2021

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 1-1, în prima manşă din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, în direct pe Prima TV şi www.primaplay.ro. Campioana Elveţiei a înscris în minutul 90+3.

Marius Şumudică a surprins la finalul partidei. Tehnicianul a recunoscut superioritatea elveţienilor şi a punctat faptul că aceştia au excelat la duelurile om la om.

Şumudică a explicat şi faza golului egalizator, din minutul 90+3, fiind foarte supărat pe eroarea comisă de elevii săi.

"Am întâlnit o echipă puternică, mult mai puternică decât noi. Fizic, la contacte 1 la 1. Trebuie să recunoaştem. Vreau să-mi felicit jucătorii. Cred că în subconştient, eu nu le-am zis nicio clipă să ne retragem. Când îi simţi mai puternici... Cred că i-am închis foarte bine. I-am surprins. N-am avut timp să pregătesc, jucătorii s-au capacitat, au înţeles ceea ce le cer.

N-avem voie să facem greşeala pe care le-am făcut-o la gol. Pleacă trei jucători să facă pressing la portarul advers, ne prind pe o contră. După care nu urmrărim mingea la Arlauskis, la lovitura liberă, şi apare acest gol. Mi s-a părut exagerat să dai opt minute de prelungiri... În final, cred că e un rezultat echitabil, am întâlnit o echipă mult mai puternică decât noi. Sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor, a publicului, au făcut o risipă extraodinară de efort. Cred că puteam să câştigăm.

(n.r. - despre accidentarea lui Denis Alibec) A simţit ceva la inghinali, n-a mai putut. Am pierdut din calitate, n-am mai putut să ţinem de minge", a spus Marius Şumudică, la flash-interviuri.