Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti debutează în Liga Campionilor pe 12 septembrie Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti debutează în Liga Campionilor pe 12 septembrie
Champions League 2020: drumul spre finală! Toate meciurile sunt LIVE pe Look Plus şi Look Sport. Astăzi, de la 22:00: Barcelona - Napoli şi Bayern - Chelsea Champions League 2020: drumul spre finală! Toate meciurile sunt LIVE pe Look Plus şi Look Sport. Astăzi, de la 22:00: Barcelona - Napoli şi Bayern - Chelsea
Campionatul Belgiei revine, LIVE pe posturile Look! Trei meciuri transmise în direct în acest weekend Campionatul Belgiei revine, LIVE pe posturile Look! Trei meciuri transmise în direct în acest weekend
Ivan Pesic, fostul mijlocaş de la Dinamo, a semnat cu Vorskla Poltava Ivan Pesic, fostul mijlocaş de la Dinamo, a semnat cu Vorskla Poltava
Toulouse a anunţat patru cazuri de COVID-19 Toulouse a anunţat patru cazuri de COVID-19
Dan Petrescu a recunoscut că anumiţi fotbalişti ai CFR-ului nu au luat salariile: ”Trebuie să înţelegem că e o situaţie specială. Banii se vor lua” Dan Petrescu a recunoscut că anumiţi fotbalişti ai CFR-ului nu au luat salariile: ”Trebuie să înţelegem că e o situaţie specială. Banii se vor lua”

VIDEO | MARSEILLE CÂŞTIGĂ DERBY-UL CU BORDEAUX ŞI PUNE PRESIUNE PE PSG

Video Publicat pe 9 dec 2019

Olympique de Marseille s-a impus în această seară pe teren propriu, 3-1 cu Bordeaux, într-un meci din etapa a 17-a din Ligue 1. În direct pe Look Sport 2, Adli a deschis scorul din minutul 31, iar oaspeţii au intrat la cabine în avantaj. După 3 minute de la reluare, Marseille a reuşit să egaleze, prin Amavi, iar în minutul 60 a preluat conducerea după golul lui Sanson. Scorul final a fost stabilit în prelungirile meciului de sârbul Nemanja Radonjic, care a înscris cu toată opoziţia fundaşilor adverşi şi a închis tabela de marcaj la 3-1.

Cu acest succes, echipa lui André Villas-Boas face 34 de puncte şi vine pe locul secund, la 5 puncte de liderul PSG. În schimb, Bordeaux se află pe poziţia a cincea cu 26 de puncte.