VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid a învins Getafe cu 2-0. Benzema şi Mendy păstrează şansele teoretice ale ”galacticilor” în lupta pentru titlu

Real Madrid Publicat pe 9 feb 2021

Real Madrid s-a impus cu scorul de 2-0, pe teren propriu, în faţa formaţiei Getafe, într-o partidă restantă din prima etapă a campionatului Spaniei.

Succesul ”galacticilor” a fost realizat graţie golurilor marcate de golgheterul Karim Benzema, în minutul 60, şi de fundaşul stânga Ferland Mendy, în minutul 67.

Real Madrid adună astfel 46 de puncte în 22 de meciuri în La Liga şi se clasează pe locul 2, în faţa eternei rivale Barcelona, care are un joc mai puţin şi 43 de puncte. Lideră este Atletico Madrid, cu 51 de puncte câştigate în doar 20 de partide disputate.

În urma acestui rezultat, Getafe se poziţionează pe locul 13 în La Liga, cu 24 de puncte din 22 de jocuri.