Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

VIDEO | Şahtior, Sheriff şi Salzburg, spre grupele Ligii Campionilor. Toate golurile de marţi, din manşa tur a play-off-ului UCL

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 17 aug 2021

Sheriff Tiraspol (3-0 cu Dinamo Zagreb), Şahtior Doneţk (1-0 cu AS Monaco) şi Red Bull Salzburg (2-1 cu Brondby) au luat, marţi seară, în direct pe canalele Look Sport, opţiuni importante pentru calificarea în grupele Ligii Campionilor 2021/2022.

AS Monaco - Şahtior Doneţk 0-1 (Pedrinho 20), live pe Look Sport

• AS Monaco: Majecki - Sidibe, Maripan, Henrique - Martins, Fofana, Tchouameni, Golovin - Volland, Ben Yedder
  • Şahtior: Trubin - Dodo, Vitao, Marlon, Matviienko - Pedrinho, Antonio, Maycon - Tete, Traore, Solomon

Minutul 20: GOL ŞAHTIOR! Pedrinho creează o fază superbă, driblează tot ce-i iese în cale şi deschide scorul în Principat.

Red Bull Salzburg - Brondby 2-1 (Adeyemi 57, Aaronson 90 / Uhre 4), live pe Look Sport 2

• Salzburg: Kohn - Kristensen, Solet, Wober, Ulmer - Capaldo, Camara, Seiwald - Sucic - Sesko, Adeyemi
  • Brondby: Hermansen - Bruus, Skipper, Maxso, Tshiembe, Mensah - Gammelby, Frendrup, Silmane, Hedlund - Uhre

Minutul 90: GOL SALZBURG! Aaronson primeşte de la Solet şi marchează un gol logic, la al 11-lea şut pe poartă al austriecilor.

Minutul 57: GOL SALZBURG! Adeyemi înscrie din apropiere, după ce Aaronson ratase singur cu portarul.

Minutul 4: GOL BRONDBY! Uhre pivotează cu un adversar în spate, şutează oa colţul lung şi marchează primul gol al serii în Liga Campionilor.

Sheriff Tiraspol - Dinamo Zagreb 3-0 (Traore 45, 80, Kolovos 54), live pe Look Sport 3

• Sheriff: athanasiadis - Cristiano, Arboleda, Dulanto, Julien - Thill, Addo - Traore, Kolovos, Yansane - Luvannor
  • Dinamo Zagreb: Livakovic - Ristovski, Theophile-Catherine, Peric, Franjic - Jakic - Ivanusec, Majer, Misic, Orsic - Petkovic

Minutul 80: GOL SHERIFF! Traore scapă pe un culoar imens, finalizează cu calm, pe sub Livakovic, şi zarurile sunt aruncate!

Minutul 54: GOL SHERIFF! Kolovos prinde un şut violent din vole, iar execuţia e prea bună pentru ca tabela să nu se modifice în 2-0.

Minutul 45: GOL SHERIFF! Excelent lansat în spatele defensivei adverse, Traore îl învinge fără emoţii pe Livakovic.