VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

VIDEO | SASSUOLO - INTER, UN THRILLER CU 7 GOLURI ÎN LIPSA LUI CHIRICHEŞ

Video Publicat pe 20 oct 2019

Fără Vlad Chiricheş, indisponibil din cauza unei accidentări, Sassuolo a fost învinsă pe teren propriu de Inter, cu 3-4, la finele unui meci atipic pentru fotbalul italian, cu goluri multe şi suspans.

Oaspeţii au deschis scorul prin Lautaro Martinez încă din mintul 2, dar Sassuolo nu a abandonat şi a revenit după mai puţin de 15 minute, graţie reuşitei lui Bernardi. Lukaku (minutele 38 şi 45, ultimul din penalty) au readus-o pe Inter în avantaj, iar acelaşi Martinez a făcut 4-1, cu 20 de minute înainte de final.

Sassuolo părea răpusă, însă nu a fost deloc aşa. Djuricic (74) şi Boga (82) au dus scorul la 3-4, iar finalul meciului a fost unul dramatic. Inter a reuşit însă să supravieţuiască ultimelor tentative ale gazdelor şi a plecat cu toate punctele puse în joc. În acest moment, Inter este pe locul secund, cu 21 de puncte. cu unul mai puţin ca lideul Juventis, în timp ce Sassuolo este pe 16 cu 6 puncte.