VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | SEARA ÎN CARE LE-A IEŞIT TOTUL „CÂINILOR”. DINAMO TRECE DE HERMANNSTADT ŞI O LASĂ PE FCSB PE ULTIMUL LOC

Video Publicat pe 26 aug 2019

Dinamo dă semne de viaţă, după ce în precedentele 6 etape a lăsat mai degrabă impresia unei echipe aflate în picaj. În această seară, „câinii” s-au trezit şi le-au aplicat o corecţie dură celor de la Hermannstadt, 3-0, într-un meci în care sibienii au ratat un penalty.

Dinamo a deschis scorul relativ repede, prin Denis Ciobotariu, a cărui lovitură de cap l-a învins pe portarul oaspeţilor, în minutul 18. După gol, sibienii au echilibrat partida şi au ratat câteva situaţii. De departe cea mai mare ocazie a ardelenilor a fost lovitura de la 11 metri dictată în minutul 55, după o neglijenţă a lui Mihai Popescu în propriul careu. David Caiado a executat previzibil, ratând, iar după exact 10 minute, ocazia s-a răzbunat. Arbitrul a dicitat penalty pentru „câini”, după ce Ionuţ Pop a comis un fault în interiorul suprafeţei de pedeapsă. A exacutat Nistor, care spre deosebire de Caiado nu a ratat, iar Dinamo reuşea să se desprindă pe tabelă, din minutul 65. Iar scorul final a fost stabilit de Linas Klimavicius, 10 minute mai târziu, care a finalizat cu o lovitură de cap şi a dus scorul la 3-0 pentru Dinamo.

Victoria de azi înseamnă mai mult decât un simplu succes pentru „câini”. Dinamo saltă de pe ultimul loc până pe poziţia a noua, cu 6 puncte, dar poate că cel mai important e că o trimite pe rivala FCSB la coada clasamentului. De cealaltă parte, Sibiul este pe 10, cu 6 puncte, la fel ca şi adversara de azi, dar cu un golaveraj inferior.