VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | SPECTACOL TOTAL LA BRAGA. PORTO A CÂŞTIGAT GREU, DAR NU MAI E LIDER

Video Publicat pe 1 apr 2019

FC Porto a învins-o pe Sporting Braga, dar după un meci cu multe emoţii. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Wilson Eduardo. Tiquinho Soares a făcut 1-1 pentru fostul lider din Portugalia. Cu toate acestea, Braga nu şi-a pierdut curajul, iar în a doua repriză a preluat iar conducerea. Murilo Costa a marcat după o mare greşeală a adversarilor. Soarele a răsărit, însă, din nou pe strada lui FC Porto. În urma unui fault în careu, echipa care a eliminat-o pe Roma a primit penalty. Alex Teles a transformat şi scorul a devenit 2-2. Povestea din minutul 68 s-a repetat şi în minutul 77, iar Porto era în faţa unei mari victorii. Tiquinho Soares a înscris de la punctul cu var şi Porto a luat cele trei puncte. Porto e pe 2 în Primeira Liga, cu 66 de puncte. Tot atâtea puncte are şi liderul Benfica, însă vulturii se prezintă cu un golaveraj mai bun. Braga e pe 4, cu 58 de puncte.