VIDEO | ȘUMUDICĂ, VICTORIE CU EMOȚII URIAȘE ÎN FAȚA LUI BEȘIKTAȘ - LOOKSPORT
Noutăți Superlig Video

VIDEO | ȘUMUDICĂ, VICTORIE CU EMOȚII URIAȘE ÎN FAȚA LUI BEȘIKTAȘ

Gaziantep Gazişehir a reușit să se impună în fața lui Beșiktaș, scor 3-2, într-un meci transmis în direct de Look PLUS 3. Gaziantep a condus cu 3-0 și a avut la un om în plus aproape 70 de minute, după eliminarea lui Vida, din minutul 6.

Golurile echipei lui Marius Șumudică au fost reușite de Twumasi, din penalty, în minutul 8, Vural (59) și Chibsah (79). au marcat pentru echipa lui Marius Șumudică, iar meciul părea rezolvat.

Finalul a fost unul nebun, Mai întâi, cu un sfert de oră înainte de final, au fost eliminați Elneny, de la Beșiktaș, respectiv Kayode. Beșiktaș a pus presiune și s-a apropiat la un singur gol, după ce Nayir și Hutchinson au marcat în minutele 83 și 84, dar gazdele au rezistat până la final. , la acțiunea imediat următoare, două goluri pentru Beșiktaș și tensiunea era la cote extraordinare.

După acest rezultat, Gaziantep urcă pe locul 6 în clasamentul Superligii din Turcia, cu 7 puncte, iar Beșiktaș este abia pe locul 11 cu doar 4 puncte.