VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

VIDEO | Thomas Muller a intrat în Top 10 cei mai buni marcatori din istoria Ligii Campionilor, după Bayern - PSG 2-3

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 8 apr 2021

Atacantul german Thomas Muller (31 de ani) a intrat în clasamentul celor mai buni zece marcatori din istoria Ligii Campionilor, după golul înscris în meciul Bayern Munchen - PSG, scor 2-3, în manşa tur din sferturile de finală ale UCL, în direct pe Look Sport+.

Muller era deja cel mai bun marcator german din istoria competiţiei. În această seară, Thomas Muller a înscris golul cu numărul 48 în Liga Campionilor.

În minutul 60 al partidei de la Munchen, Muller a reuşit o lovitură de cap imparabilă din centrul careului, după centrarea lui Kimmich, din lovitură liberă.

În minutul 63, Thomas Muller a încercat să înscrie din foarfecă, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. La acea fază, atacantul german a fost lovit în zona capului şi a sângerat.

În minutul 87, Thomas Muller putea să înscrie al doilea gol cu PSG, dar mingea s-a dus puţin pe lângă poarta lui Keylor Navas.

Thomas Muller ocupă locul 9 în clasamentul golgheterilor Ligii Campionilor all-time, la egalitate cu ucraineanul Andrei Şevcenko şi suedezul Zlatan Ibrahimovic (48 de goluri).

Cristiano Ronaldo (134 de goluri), Leo Messi (120 de goluri) şi Robert Lewandowski (73 de goluri) sunt cei mai buni marcatori din istoria UCL.

Sursa foto: Twitter UEFA Champions League