VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Vâlcea, debut cu stângul în Liga Campionilor la handbal feminin. Repriza secundă a fost un dezastru

Handbal Publicat pe 12 sep 2020

SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă, în această seară, în deplasare, de echipa franceză Brest Bretagne, scor 28-21. Partida a contat pentru prima rundă din cadrul Grupei B a Ligii Campionilor şi a fost transmisă în direct de Look Plus.

Reprezentantele României au jucat mai bine în prima repriză, când au condus aproape tot timpul pe tabelă. SCM Râmnicu Vâlcea a condus şi cu 3-4 goluri, pe fondul unei evoluţii bune a extremelor, însă gazdele au revenit puternic şi au restabilit egalitatea la finalul primei reprize, încheiată la egalitate, 12-12.

Repriza secundă a fost mult mai slabă pentru vâlcence. Brest a pus stăpânire pe joc, iar uşor, dar sigur a reuşit să se distanţeze pe tabelă. Cu 10 minute înainte de final, trupa din Hexagon avea 6 goluri diferenţă (23-17), iar cu două minute înainte de final era 27-21.

La final, gazdele s-au impus logic şi şi-au trecut primul succes într-o grupă din care mai fac parte Gyor, Buducnost, Borussia Dortmund, ŢKSA Moscova, Odense şi Podravka Koprivnica. Tot azi, în aceeaşi grupă, s-au înregistrat următoarele rezultate: Odense - Dortmund 32-27 şi ŢSKA Moscova - Gyor 27-27.

Mâine, în direct pe Look Plus, va debuta în Liga Campionilor şi cealaltă reprezentantă a României, CSM Bucureşti. „Tigroaicele” vor înfrunta, de la ora 17.00, o altă reprezentantă a Franţei, Metz, într-un meci din cadrul grupei A. Din această grupă mai fac parte Ferecvaros, Rostov, Ljubljana şi Kristiansand. Azi, în această grupă s-au disputat deja două meciuri încheiate cu următoarele rezultate:  Ferecvaros - Rostov 25-26 şi Ljubljana -  Kristiansand 26-27.