VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

Atletico - Betis 2-0. Llorente şi Suarez îi propulsează pe madrileni pe locul secund în La Liga

La Liga Publicat pe 24 oct 2020

Atletico Madrid s-a impus în această seară, pe teren propriu, 2-0 cu Betis, într-un meci din etapa a şaptea din La Liga.

După o primă repriză în care niciuna din cele două echipe nu a reuşit să marcheze, gazdele au deschis scorul chiar în debutul părţii secunde. Marcos Llorente a luat pe cont propriu o acţiune, s-a distrat cu aprărarea andaluză şi a finalizat cu şut superb din interiorul careului.

Obligată de rezultat, Betis a ieşit mai mult la joc, dar fie Oblak a reuşit să intervină la şutul lui Fakir, fie Rodriguez a trimis alături. În replică, madrilenii au ratat prin Hermoso, care l-a făcut mare pe portarul Bravo, după care bara s-a opus la execuţia lui Herrera.

Betis a rămas în 10 din minutul 73, moment din care nu a mai contat în atac, iar meciul a fost la discreţia gazdelor care au mai ratat câteva situaţii de gol, iar Suarez a închis tabela, în minutele adiţionale de joc.

S-a terminat 2-0 pentru Atletico, echipă care face 11 puncte şi urcă pe locul 2, la 2 puncte în spatele liderului Real Madrid. De cealaltă parte, Betis rămâne cu 9 puncte şi cade pe 10, însă o victorie în runda viitoare în faţa lui Elche, coroborată cu jocul rezultatelor, i-ar putea propulsa pe andaluzi până pe poziţia secundă.