Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie

Halep, discurs savuros, după victoria în faţa Kudermetovei. ”Mai joc cu vreo rusoaică în turul următor?”

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 21 oct 2021

Simona Halep a întrebat, zâmbind, la interviul de pe teren după meciul cu Veronika Kudermetova, dacă va juca în turul următor împotriva altei rusoaice. Halep a trecut în turul I al Kremlin Cup de Anastasia Potapova şi în optimi de Kudermetova, dar în sferturi misiunea ei va fi mult mai grea, cu Maria Sakkari din Grecia.

”A fost un meci greu. Ştiam că nu eram câştigătoare chiar dacă am luat primul set. E o adversară puternică. Şi-a ridicat nivelul în setul doi şi poate şi eu am făcut câteva greşeli neforţate, dar sunt fericită cu victoria, nu a fost uşor.

Vă mulţumesc tuturor pentru că aţi venit! Mereu este o plăcere să joc aici. Aţi fost fair-play astăzi, m-aţi susţinut şi pe mine, nu doar pe Veronika”, a declarat Halep, la finalul partidei.

Simona, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 8, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Kremlin Cup, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1 7-6 (4) pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 32 WTA.

Românca va evolua, vineri după-amiază, cu Maria Sakkari din Grecia, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 3, în sferturi.