Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie

Ungurii, şocaţi şi ei de calificarea la EURO. ”Nici nu ştiu ce să mai spun, a fost un meci ciudat”

EURO 2020 Publicat pe 13 nov 2020

A fost o bucurie uriaşă în tabăra Ungariei, după calificarea dramatică la Campionatului European, după 2-1 cu Islanda. Modul în care s-a desfăşurat meciul i-a şocat până şi pe actorii învingătorilor, care nu sperau la o calificare de o asemenea manieră.

Peter Gulacsi: ”Niciodată în carieră nu am primit un asemenea gol, e greu de descris. Pentru un portar se mai întâmplă astfel de lucruri, dar nu la un meci cu o asemenea miză, precum cel de azi (n.r.: - aseară). N-a fost uşor pentru mine până nu am egalat. Timp de 80 de minute mi-au trecut prin minte tot felul de lucruri, dar finalul de meci a fost senzaţional”.

Cosimo Inguscio, secund: ”Nici nu ştiu ce să mai spun, a fost un meci ciudat, e incredibil cum am reuşit să tranşăm calificarea. Am arătat ce forţă avem şi ne-am luptat până la capăt. Şi mai ales că avem jucători care sunt capabili să decidă un meci important ca acesta.

Ne-am chinuit să ne găsit ritmul de joc în primele 15-20 de minute. N-aş spune că din punct de vedere mental nu am stat bine la început, tactic nu au funcţionat lucrurile. În cele din urmă, toţi băieţii au înţeles că este ultima noastră şansă de a ne califica. Ne era foame de victorie şi dacă ajungi în această stare, mai devreme sau mai târziu poţi să-ţi realizezi scopul”.

Ungaria a reuşit o revenire miraculoasă, joi seară, la Budapesta, a întors Islanda de la 0-1 la 2-1, cu goluri în minutele 88 şi 90+2, şi s-a calificat la EURO 2020! Maghiarii vor juca în Grupa F, considerată "grupa morţii", alături de Germania, Portugalia şi Franţa.