VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”

VIDEO | BARCELONA O SPULBERĂ PE SEVILLA ŞI URCĂ LA DOUĂ PUNCTE ÎN SPATELE LIDERULUI REAL

La Liga Publicat pe 7 oct 2019

Barcelona a făcut instrucţie cu Sevilla, în derby-ul din La Liga, aplicându-le andaluzilor un categoric 4-0. În direct pe LOOK SPORT, catalanii au marcat golurile victoriei prin Suarez (minutul 27), Vidal (32), Dembele (35) şi Messi (78). Barcelona nu s-a bucurat aşa cum ar fi trebuit de victorie, iar finalul a fost umbrit de incidente. Astfel, Araujo a văzut cartonaşul roşu în minutul 87, după ce şi-a ţinut de tricoul un adversar, iar Dembele a văzut şi el roşu în faţa ochilor şi a fost eliminat un minut mai târziu pentru comportament nesportiv.

Victoria o aduce însă pe Barcelona pe locul 2, cu 16 puncte, la două lungimi în spatele liderului, Real Madrid. În schimb, Sevilla pe 6, cu 13 puncte.