VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CAPĂT DE LINIE. REMIZĂ CU GUST AMAR PENTRU UNIVERSITATEA CRAIOVA, ELIMINATĂ DE AEK ATENA DIN EUROPA

Europa League Publicat pe 15 aug 2019

CSU Craiova a fost eliminată previzibil din turul 3 al preliminariilor Europa League, chiar dacă a reuşit un egal pe terenul celor de la AEK, Calificarea a fost însă pierdută în tur, la Craiova, când oltenii au cedat clar, 0-2.

În direct la LOOK PLUS, oltenii au jucat curajos în Grecia, chiar dacă gazdele au deschis scorul relativ repede, prin Mantalos. Bărbuţ, în minutul 33, şi Mihăilă, cu câteva momente înainte de finalul primei reprize, au ratat două ocazii de a readuce Universitatea în joc.

După reluare, craiovenii au continuat să joace pe cartea atacului. Bărbuţ a înscris în mintul 57, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Şi totuşi, golul egalizator a venit, cinci minute mai târziu, când Ivanov a înscris şi a readus speranţa în tabăra Craiovei.

În utlimele 30 de minute, Universitatea a trecut din nou pe lângă gol. Fortes a fost campionul ratărilor, irosind cu largheţe cel puţin trei ocazii mari. Nu este mai puţin adevărat că şi AEK a ratat mult şi numai intervenţiile lui Pigliacelli au făcut ca tabela să rămână neschimbată până la final.

Până la urmă, AEK Atena şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, 1-1, iar românii părăsesc competiţia cu capul sus.