Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor
Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe
Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia
Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi” Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi”
Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce
Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan

VIDEO ǀ Ciprian Tătăruşanu, lăudat după AC Milan – Torino 1-0! Ce note a primit portarul român

AC Milan Publicat pe 11 feb 2023

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu (37 de ani) integralist, a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, Torino, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului Italiei. Golul a fost marcat de Giroud, în minutul 62.

Ciprian Tătăruşanu a ajuns la al 3-lea meci fără gol primit în Serie A, în stagiunea curentă. Tătăruşanu a fost învins de 22 de ori în 15 meciuri din campionatul Italiei.

Tătăruşanu, notat între 6 şi 6,5

Prestaţia fostului portar al echipei naţionale a fost lăudată de presa din Italia, care l-a criticat, în mod repetat, în acest sezon. Tătăruşanu a fost notat între 6 şi 6,5.

”Tătăruşanu, 6 – Toţi ochii au fost aţintiţi pe el de fiecare dată când mingea a ajuns în careu, dar n-a avut probleme. În prima repriză, n-a fost nevoit să aibă intervenţii cu excepţia pătrunderii în careu a lui Sanabria, pe care l-a blocat bine. În repriza a doua, a fost nesigur la un şut al lui Singo”, a notat tuttomercatoweb.com.

”Tătăruşanu - 6,5: A fost un meci bun pentru român, care a reuşit două intervenţii foarte bune pentru a împiedica un gol pentru Torino. De asemenea, a fost bun în jocul aerian şi nu a făcut nicio greşeală”, a scris sempremilan.com.

Partidele Empoli – Spezia, Lecce – AS Roma şi Lazio – Atalanta vor avea loc sâmbătă.

Meciurile Udinese – Sassuolo, Bologna – Monza, Juventus – Fiorentina şi Napoli – Cremonese se vor disputa duminică, iar confruntările Verona – Salernitana şi Sampdoria – Inter Milano se vor disputa luni.