Euro 2020 | Clasamentele, programul meciurilor şi rezultatele sunt aici. Cum arată clasamentul locurilor 3 Euro 2020 | Clasamentele, programul meciurilor şi rezultatele sunt aici. Cum arată clasamentul locurilor 3
LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Spania - Polonia, de la 22:00. Germania a trecut la pas de Portugalia, Ungaria a făcut meciul ultimilor zeci de ani contra campioanei mondiale, Franţa LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Spania - Polonia, de la 22:00. Germania a trecut la pas de Portugalia, Ungaria a făcut meciul ultimilor zeci de ani contra campioanei mondiale, Franţa
CFR Cluj a făcut 1-1 cu Ludogoreţ, în al doilea amical din Austria CFR Cluj a făcut 1-1 cu Ludogoreţ, în al doilea amical din Austria
Gabriel Tamaş a devenit preşedinte al FC Voluntari
Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate! Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate!
Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia

VIDEO | FC Koln rămâne în Bundesliga, după victoria zdrobitoare din returul cu Holstein Kiel

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 29 mai 2021

FC Koln şi-a asigurat prezenţa în Bundesliga şi în sezonul 2021-2022, după ce a câştigat barajul cu echipa de ligă secundă Holstein Kiel. Kiel s-a impus la Koln cu 1-0, dar a pierdut meciul de pe teren propriu cu 1-5. Partida a fost transmisă în direct pe looksport.ro/ppv.

În minutul 13, FC Koln conducea cu 3-1! Până la pauză, scorul a devenit 4-1 pentru oaspeţi.

Lee Jae-Sung a fost singurul marcator pentru Kiel, în minutul 4. Pentru Koln au înscris Hector (3’), Andersson (6’, 13’), Czichos şi Skhiri (84’).

Deşi Kiel era favorită la promovare, după victoria din tur, raportul şuturilor pe poartă a fost 11-3 pentru Koln.

Au promovat în acest an în Bundesliga VfL Bochum şi Greuther Furth. Werder Bremen şi Schalke 04 au retrogradat în Bundesliga 2.

Sursa foto: Twitter FC Cologne