Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo

VIDEO | Haaland a strălucit din nou. Atacantul Borussiei Dortmund a făcut show cu Schalke 04

Borussia Dortmund Publicat pe 20 feb 2021

Borussia Dortmund a trecut cu 4-0 de Schalke 04, în direct pe Look Sport. Meciul s-a jucat la Gelsenkirchen, iar galbenii l-au rezolvat încă din prima repriză, când au marcat de două ori.

Reuşitele primei părţi au fost semnate de Sancho, minutul 42, şi Haaland, minutul 45. În partea a doua, Borussia Dortmund a mai înscris prin Guerreiro, minutul 60, şi acelaşi Haaland, minutul 79. Ambele echipe au avut probleme importante de lot. Schalke 04 nu a putut conta pe opt jucători, în timp ce Dortmund pe şase.

• Schalke 04: Fahrmann – Becker, Thiaw, Oczipka, Kolasinac – Stambouli – William, Serdar, Boujellab, Harit – Hoppe
  • Dortmund: Hitz – Bauza, Can, Hummels, Guerreriro – Delaney, Dahoud – Reus, Brandt, Sancho – Haaland

Dortmund a urcat pe locul 6 în Bundesliga, având, după 22 de etape, 36 de puncte. Schalke are 9 puncte în 22 de partide şi e ultima în clasament. E fără victorie în campionat de şapte meciuri.

În această etapă, a 22-a, Bayern, liderul campionarului, a pierdut. Are 49 de puncte, iar următoarea clasată, Red Bull Leipzig, are 44 de puncte, dar şi un meci mai puţin. Are şansa să se apropie la două puncte de bavarezi, dacă se va impune în confruntarea de duminică, împotriva celor de la Hertha Berlin, locul 15.