VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Heidenheim - Werder 2-2. Echipa din Bremen profită din plin de gafele adversarilor şi va evolua şi în sezonul viitor în Bundesliga

Bundesliga Publicat pe 6 iul 2020

Werder Bremen obţine o remiză norocoasă la Heidenheim, scor 2-2, şi se menţine în Bundesliga. Asta după ce, în tur, la Bremen, cele două echipe au terminat tot nedecis, 0-0.

Ocupanta locului trei în Bundesliga 2, Heidenheim, a început cum nu se putea mai prost meciul decisiv. După ce a rezistat cu brio la Bremen, ba a mai şi ratat o ocazie colosală, Heidenheim a avut un ghinion teribil. În minutul 3, la prima acţiune mai închegată a oaspeţilor, fundaşul Theuerkauf a încercat să respingă mingea din faţa atacanţilor adverşi, dar a catapultat mingea în plasă, lăsându-l spectator pe portarul Muller.

Cu 5 minute înainte de final, Kleindienst a egalat, însă era prea târziu.

Mai mult, Bremen a lovit din nou, de această dată decisiv, în minutele suplimentare, când Bartels a profitat de greşeala fundaşilor gazdelor, iar apoi i-a pus mingea pe tavă suedezului Ludwig Augustinsson, iar acesta nu putea rata singur cu poarta goală.

Şi totuşi, Heidenheim a mai revenit o dată şi a egalat din penalty, în minutul 90+7. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Kleindienst,. care a reuşit astfel „dubla”. O palidă consolare doar, pentru că s-a terminat 2-2, iar Heidenheim ratează şansa de a promova.

Werder reuşeşte in extremis să se salveze de la retrogradare, dar semnele nu sunt deloc bune în vederea sezonului care urmează. Totuşi, echipa din Bremen are de partea sa timpul, iar şefii clubului trebuie să bage adânc mâna în buzunare pentru o campanie de transferuri reuşită, ca să întărească echipa.