VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Meci absolut nebun pe Olimpico! 8 goluri s-au marcat la Lazio şi Udinese. Ultimul în 90+9, şi trei cartonaşe roşii!

Serie A Publicat de Răzvan Cîrceag pe 3 dec 2021

Lazio şi Udinese au făcut un meci de poveste în cadrul rundei 15 din Serie A. Confruntarea a fost transmisă în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.

Oaspeţii au turat motoarele extrem de puternic încă din începutul duelului, iar în minutul 32 aveau 2-0, graţie dublei reuşite de Beto. Golgheterul Ciro Immobile a redus din diferenţă în 34, dar în 44 Udinese a marcat iar. Molina a fost autorul, astfel că scorul era deja 3-1 la pauză.

Repriza a doua, lazialii au ieşit total motivaţi de la cabine şi au restabilit repede egalitatea. În 51 a marcat Pedro, iar Milinkovic-Savic în 56.

În minutul 57 a fost acordat şi primul roşu, lui Patric, iar în 69 a văzut şi Molina din tabăra adversă.

Acerbi a pus Lazio în avantaj în minutul 79. Finalul a fost demenţial, cu gol egalizator în 90+9 şi cartonaş roşu direct în 90+10. Arslan a fost autorul golului, iar Walace tot de la Udinese a luat cartonaşul.

Ştefan Radu a fost introdus în minutul 59.

Rezumat VIDEO | Lazio 4-4 Udinese