Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

VIDEO | Slavia Praga, egala lui Leicester în 16-imile Europa League. Stanciu a jucat 73 de minute

Europa League Publicat pe 18 feb 2021

Slavia Praga a obţinut un rezultat bun joi seară, 0-0 cu Leicester, în manşa tur a 16-imilor de finală. Nicolae Stanciu a fost titular şi a ieşit după 73 de minute, înlocuit cu Traore.

Fosta campioană a Angliei s-a prezentat în capitala Cehiei cu cea mai bună echipă, vedetele Maddison şi Vardy conducând ofensiva, dar Slavia a arătat că are în continuare un nivel european foarte bun. Cu Stanciu coordonator al liniei ofensive, cehii au avut 14 şuturi spre poartă şi trei pe poarta lui Schmeichel, dar nu au găsit drumul spre gol. Stanciu a ieşit în evidenţă la startul reprizei a doua, dar atât lovitura liberă din minutul 53, cât şi şutul din minutul 59 au fost apărare de goalkeeper-ul danez al celor de la Leicester.

După un 0-0 în care ocaziile, puţine la număr, au aparţinut Slaviei, soarta calificării se va decide în Anglia, pe King Power Stadium,