Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

VIDEO | Suarez, din nou providenţial! Atletico Madrid continuă seria victoriilor în LaLiga

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

Atletico Madrid a câştigat meciul din deplasare cu Alaves, scor 2-1, în etapa a 17-a din LaLiga. Luis Suarez a înscris golul decisiv în minutul 90, iar echipa lui Diego Simeone a revenit pe primul loc în clasament.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 41, prin Marcos Llorente.

În minutul 63, Alaves a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea fundaşului Laguardia.

În minutul 84, contrar cursului jocului, Alaves a reuşit să egaleze, după autogolul lui Felipe.

Luis Suarez, omul care a adus şi victoria din etapa trecută cu Getafe, a ieşit din nou la rampă. Atacantul uruguayan a înscris în minutul 90, din pasa lui Joao Felix.

Suarez este golgheterul LaLiga, cu 9 reuşite, la egalitate cu Iago Aspas şi Gerard Moreno.

Atletico Madrid are patru victorii consecutive în campionat şi se menţine pe prima poziţie a clasamentului, cu un avans de două puncte faţă de Real Madrid şi cu două meciuri restante.

De la ora 22:00 este programat meciul Huesca - FC Barcelona, în direct pe Look Sport+.

Sursa foto: Twitter Atletico Madrid