”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUISV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUISV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo
ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră

VIDEO | Victorie crucială pentru AC Milan, în faţa Fiorentinei, fără Zlatan Ibrahimovic

AC Milan Publicat pe 29 nov 2020

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu rezervă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, Fiorentina, într-un meci din etapa a noua a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Romagnoli 18’ şi Kessie 27’ (penalti). Tot Kessie a ratat un penalti în minutul 40.

Tot duminică, Crotone, cu Denis Drăguş pe teren din minutul 59, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de Bologna. A marcat Soriano, în minutul 45+2.

Partidele Cagliari – Spezia şi Napoli – AS Roma au loc de asemenea duminică, iar confruntările Torino – Sampdoria şi Genoa – Parma se vor disputa luni.