VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Atletico - Betis Sevilla 1-0. Madrilenii au avut două goluri anulate de VAR şi au jucat aproape o repriză în 10

La Liga Publicat pe 12 iul 2020

Atletico Madrid s-a impus în această seară, 1-0 pe „Wanda Metropolitano” cu Betis Sevilla. Partida a contat pentru etapa a 36-a din La Liga.

Gazdele au marcat în minutul 22 prin Correa, dar reuşita argentinianului a fost anulată de VAR, pe motiv de henţ. Şi tot Atletico a înscris, în minutul 36, când Morata l-a învins pe portarul Fernandez, însă golul său a fost anulat tot la intervenţia VAR, după un ofsaid de numai câţiva centimetri.

Şi cum un necaz nu vine niciodată singur, echipa lui Diego Simeone a rămas în 10, din minutul 57, când Hermoso a văzut direct cartonaşul roşu pentru un fault.Totuşi, madrilenii au reuşit să înscrie, până la urmă, în minutul 74. Atunci, Carrasco a executat excelent o lovitură liberă, iar Costa a reluat cu capul imparabil, de la 7-8 metri şi a făcut diferenţa.

S-a terminat 1-0 pentru Atletico, iar madrilenii acumulează 66 de puncte şi se află pe locul 3. Lider este în continuare Real Madrid, cu 80 de puncte, iar pe poziţia secundă este Barcelona, cu 79 de puncte, dar cu un meci în plus. Învinsa din meciul de azi de pe „Wanda Metropolitano”, Betis Sevilla, rămâne cu 41 de puncte şi e pe locul 13.