VIDEO ǀ Victorie dramatică pentru PSG cu Lyon VIDEO ǀ Victorie dramatică pentru PSG cu Lyon
Mihăilă a înscris un gol, dar Parma a pierdut cu 1-2 meciul cu Cremonese în Serie B Mihăilă a înscris un gol, dar Parma a pierdut cu 1-2 meciul cu Cremonese în Serie B
VIDEO ǀ Borussia Dortmund a obţinut o victorie cu 4-2 în meciul cu Union Berlin. Haaland a înscris două goluri VIDEO ǀ Borussia Dortmund a obţinut o victorie cu 4-2 în meciul cu Union Berlin. Haaland a înscris două goluri
Victorie pentru Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă în campionatul Greciei Victorie pentru Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă în campionatul Greciei
Alex Cicâldău, remarcat de presa turcă. ”A avut o prestaţie solidă” Alex Cicâldău, remarcat de presa turcă. ”A avut o prestaţie solidă”
A fost ales arbitrul meciului CFR Cluj – Universitatea Craiova. Partida se vede în direct pe Look Sport+, luni de la ora 21:00 A fost ales arbitrul meciului CFR Cluj – Universitatea Craiova. Partida se vede în direct pe Look Sport+, luni de la ora 21:00

Cum explică Ole Gunnar Solskjaer înfrângerea cu AS Roma din returul semifinalelor UEL

Europa League Publicat pe 7 mai 2021

Tehnicianul echipei Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, a declarat, joi seară, după calificarea în finala Ligii Europa, că formaţia sa a avut o repriză secundă dezamăgitoare în returul cu AS Roma, dar din fericire are unul dintre cei mai buni portari din lume.

“Le-au tot cedat mingea adversarilor, dar din fericire avem unul dintre cei mai buni portari din lume (n.r.- David De Gea) şi un atacant care vrea să marcheze (n.r.- Edinson Cavani). Am avut momente bune şi momente mai puţin bune. A doua repriză a fost dezamăgitoare, dar suntem în finală.”, a spus Solsjkaer.

Manchester United s-a calificat, joi seară, în finala Ligii Europa, deşi a fost învinsă cu 3-2 de AS Roma în returul semifinalelor. În tur, scorul a fost 6-2 pentru United.