"Eu nu am adus antrenor". Omul căruia Gică Hagi i-a "predat" Viitorul: "El decide tot!". Cum a făcut Regele alegerea surprinzătoare "Eu nu am adus antrenor". Omul căruia Gică Hagi i-a "predat" Viitorul: "El decide tot!". Cum a făcut Regele alegerea surprinzătoare
Veste excelentă pentru PSG înainte de "turneul final" din Champions League! Cum a fost surprins Mbappe Veste excelentă pentru PSG înainte de "turneul final" din Champions League! Cum a fost surprins Mbappe
Salariu de 2,5 milioane de euro pe an pentru Balotelli. Superoferta transmisă impresarului Mino Raiola Salariu de 2,5 milioane de euro pe an pentru Balotelli. Superoferta transmisă impresarului Mino Raiola
Clasamentul WTA | Halep este în continuare pe locul 2, Cîrstea, Begu şi Ţig au coborât câte o poziţie, iar Paar a urcat în top 200
Europa League 2020 - Final 8 | Programul sferturilor şi semifinalelor. De la 22:00: Inter - Leverkusen şi United - Copenhaga. Toate meciurile se văd LIVE pe Look Europa League 2020 - Final 8 | Programul sferturilor şi semifinalelor. De la 22:00: Inter - Leverkusen şi United - Copenhaga. Toate meciurile se văd LIVE pe Look
Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori" Românul care se bucură de respectul etern al lui Cristiano Ronaldo: "El şi mama lui mi-au mulţumit în faţă de două ori"

Marş spre Europa League. AS Roma îi provoacă al doilea eşec consecutiv lui Juventus, care l-a menajat pe Cristiano Ronaldo

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

AS Roma a câştigat cu scorul de 3-1, pe terenul celor de la Juventus, la care Cristiano Ronaldo nu a fost inclus în lot, fiind menajat pentru Champions League. Alături de portuhez nici Dybala nu a fost pus pe foaia de joc.

De asemenea, antrenorul Sarri a trimis în teren din primul minut mai mulţi jucători care de obicei erau rezerve, iar acest lucru s-a văzut.

Totuşi, ”bătrâna doamnă” a deschis scorul prin Higuain, care a fost servit de Rabiot. Dar până la pauză, AS Roma a întors soarta partidei. Mai întâi, Kalinic a adus egalarea, iar Perotti şi-a adus echipa în avantaj, chiar înainte de pauză.

Acelaşi Perotti a stabilit scorul final, din pauza lui Zaniolo, după o desprindere ca la carte din marcajul advers. În urma acestei victorii, formaţia din capitală merge în Europa League.