VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Marş spre Europa League. AS Roma îi provoacă al doilea eşec consecutiv lui Juventus, care l-a menajat pe Cristiano Ronaldo

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

AS Roma a câştigat cu scorul de 3-1, pe terenul celor de la Juventus, la care Cristiano Ronaldo nu a fost inclus în lot, fiind menajat pentru Champions League. Alături de portuhez nici Dybala nu a fost pus pe foaia de joc.

De asemenea, antrenorul Sarri a trimis în teren din primul minut mai mulţi jucători care de obicei erau rezerve, iar acest lucru s-a văzut.

Totuşi, ”bătrâna doamnă” a deschis scorul prin Higuain, care a fost servit de Rabiot. Dar până la pauză, AS Roma a întors soarta partidei. Mai întâi, Kalinic a adus egalarea, iar Perotti şi-a adus echipa în avantaj, chiar înainte de pauză.

Acelaşi Perotti a stabilit scorul final, din pauza lui Zaniolo, după o desprindere ca la carte din marcajul advers. În urma acestei victorii, formaţia din capitală merge în Europa League.