Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

Rezultat surprinzător la Wolfsburg! Eintracht Frankfurt se alege cu 3 puncte ”de aur”, după un gol pe final marcat de Kamada

Bundesliga Publicat pe 30 mai 2020

Eintracht Frankfurt a câştigat unul dintre cele mai importante meciuri ale etapei cu numărul 29 din Bundesliga. S-a impus pe teren advers, în faţa celor de la Wolfsburg, cu 2-1.

Graţie acestui succes, Frankfurt iese din zona retrogradării. Deschiderea de scor a venit în minutul 27, când Silva a punctat din lovitură de pedeapsă. Acesta avea să fie şi scorul pauzei, dar Wolfsburg a revenit mai bine de la cabine şi a restabilit egalitatea la numai 13 minute de la reluare. Mbabu a făcut 1-1, din pasa lui Arnold. Meciul părea că se îndreaptă către un rezultat de egalitate, dar pe final a venit golul victoriei pentru Frankfurt.

Kamada a marcat în minutul 85 şi a adus trei puncte ”de aur” echipei sale. Torro a fost eliminat pe final, după două cartonaşe galbene în minutele 90+1 şi 90+5, dar Eintracht a ţinut de rezultat şi a terminat meciul în avantaj.

Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Pongracic, Brooks, Rousillon – Steffen, Schlager, Arnold, Satos Sa – Brekalo, Weghorst
Frankfurt: Trapp – Abraham, Hasebe, Hinteregger – Chandler, Kohr, Rode, Kostic – Kamada – Gacinovic, Silva