Ioan Andone, încă un atac la conducerea lui Dinamo. ”Îţi dai seama de greşeală managerială?” Ioan Andone, încă un atac la conducerea lui Dinamo. ”Îţi dai seama de greşeală managerială?”
Remiză pentru Răzvan Lucescu în Arabia Saudită. Al-Hilal a pierdut victoria pe final de meci Remiză pentru Răzvan Lucescu în Arabia Saudită. Al-Hilal a pierdut victoria pe final de meci
VIDEO | Fenerbache - Kayserispor 3-0. Trupa lui Dan Petrescu nu a avut nicio şansă în faţa unei echipe cu pretenţii de titlu VIDEO | Fenerbache - Kayserispor 3-0. Trupa lui Dan Petrescu nu a avut nicio şansă în faţa unei echipe cu pretenţii de titlu
VIDEO | Hermannstadt - CFR, pe Look Sport+ de la 20:30. Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - CFR, pe Look Sport+ de la 20:30. Echipele de start
Luiz Felipe Scolari şi-a reziliat contractul cu cei de la Cruzeiro Luiz Felipe Scolari şi-a reziliat contractul cu cei de la Cruzeiro
Valeriu Iftime nu suferă din cauza faptului că nu l-a vândut pe Haruţ. ”De el ştiam că nu a fost afectat" Valeriu Iftime nu suferă din cauza faptului că nu l-a vândut pe Haruţ. ”De el ştiam că nu a fost afectat"

VIDEO | Continuă criza la FC Barcelona! Eşec la limită cu Atletico Madrid. Pique s-a accidentat grav! Ter Stegen a gafat incredibil

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

Atletico Madrid a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC Barcelona, scor 1-0, în etapa a 10-a din LaLiga, în direct pe Look Sport+. Portarul Marc-Andre Ter Stegen a gafat nepermis la reuşita madrilenilor, iar fundaşul Gerard Pique s-a accidentat grav în repriza a doua.

Meciul a început alert, iar fiecare dintre echipe şi-a creat o ocazie de gol în primele 5 minute.

În minutul 11, Marcos Llorente a şutat excelent de la marginea careului, dar mingea a atins bara transversală.

În minutul 41, Barcelona putea să deschidă scorul, dar portarul Oblak a intervenit excelent la acţiunea lui Messi.

În minutul 45+3, Carrasco a primit o pasă excelentă peste apărarea Barcelonei şi a profitat de ieşirea eronată a germanului Marc-Andre Ter Stegen, la aproximativ 40 de metri de poartă! Belgianul a finalizat cu o execuţie cu latul, în poarta goală.

În repriza a doua, Atletico Madrid s-a concentrat pe faza defensivă şi n-a mai reuşit niciun şut pe poarta adversă.

În minutul 57, Lenglet putea să egaleze pentru Barcelona cu o lovitură de cap, dar portarul Oblak a avut o nouă intervenţie excelentă.

Un minut mai târziu, Gerard Pique a suferit o accidentare urâtă la genunchiul drept şi a părăsit terenul aproape în lacrimi.

În minutul 82, catalanii au avut o nouă ocazie de gol, dar Oblak a reţinut lovitura de cap a lui Griezmann.

Este prima victorie pentru Atletico Madrid în faţa Barcelonei în LaLiga după 20 de meciuri fără succes (6 egaluri, 14 înfrângeri). Ultima victorie a madrilenilor în campionat data din 14 februarie 2010.

Atletico Madrid este singura echipă neînvinsă în acest sezon de campionat şi are un golaveraj impresionant: 18 goluri marcate şi doar 2 primite.

Sursa foto: Twitter Atletico Madrid