VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Getafe – Atletico Madrid 1-2. Luis Suarez a reuşit o ‘dublă’ în ultimul sfert de oră

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 sep 2021

Atletico Madrid a urcat pe primul loc în LaLiga, după victoria din deplasare cu Getafe, scor 2-1, în direct pe Look Sport şi www.primaplay.ro. Uruguayanul Luis Suarez a fost eroul echipei pregătite de către Diego Simeone, reuşind o 'dublă' în ultimul sfert de oră de joc.

Getafe a condus la pauză, după reuşita lui Stefan Mitrovic din minutul 45. Fundaşul sârb a reuşit o lovitură de cap remarcabilă, iar mingea a atins bara înainte să intre în poartă.

Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 74, după eliminarea lui Carles Alena. Decizia a fost luată după consultarea sistemului VAR.

Luis Suarez a înscris în minutele 78 şi 90+1, iar Atletico Madrid rămâne neînvinsă după primele şase runde din LaLiga.

Atletico Madrid a urcat pe primul loc în clasament, cu 14 puncte, cel puţin până la meciul lui Real Madrid cu Mallorca, de miercuri. ‘Galacticii’ au 13 puncte.

Sursa foto: profimediaimages.ro