VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Getafe iese din zona retrogradării după victoria cu Elche, scor 3-1

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 11 ian 2021

Getafe a câştigat meciul din deplasare cu Elche, scor 3-1, în etapa a 18-a din LaLiga, în direct pe Look Sport. Echipa antrenată de către Joseph Bordalas s-a îndepărtat de zona retrogradării.

Prima repriză a fost echilibrată, iar scorul la pauză a fost 1-1. Elche a înscris prima, prin Guti, în minutul 4. Getafe a egalat în 39, după reuşita lui Cucurella.

Echilibrul s-a rupt în minutul 52, când mijlocaşul Marcone de la Elche a fost eliminat. Oaspeţii au preluat controlul jocului şi au înscris de două ori, prin Mata (69') şi Angel (86' - penalty).

Elche rămâne fără victorie în LaLiga din 23 octombrie 2020 şi ocupă un loc retrogradabil.